«Жінки в благодійності»: Карла Бруні–Саркозі — від супермоделі до дружини президента і філантропки
Блог Єлизавети Ястремської — української моделі, володарки титулу «Міс Україна Всесвіт–2020», громадської діячки.

Українська модель, володарка титулу «Міс Україна Всесвіт–2020» та громадська діячка Єлизавета Ястремська продовжує свій блог на JS серією дописів, присвячених жінкам у благодійності. Жінки, що змінили світ своєю чуйністю та любов’ю. Жінки, що трансформували систему без зброї чи конфлікту, крізь відкрите серце і щире бажання зосередити зусилля на підтриці тих, хто потребує.

Доброчинність — один із напрямків, якому Єлизавета приділяє особливу увагу у межах власної діяльності, організовуючи тематичні бранчі на підтримку важкохворих дітей та дітей-сиріт. Сьогодні вона ділиться власними роздумами про  Карлу Бруні–Саркозі.

Коли ти популярна співачка, одна з найкращих моделей сучасності, красуня, народжена в небідній сім’ї, а на додачу дружина президента однієї з найвпливовіших країн світу, гроші ніколи не будуть центром твого всесвіту. Натомість ти цілком можеш дозволити собі жити тим життям, яке до снаги тобі. Єдине, це може подобатися не всім. Тому готуйся, твоє ідеальне життя буде смачно обговорене в пресі, а скандали навколо твого імені виринатимуть з помітною регулярністю. Втім, ти витримаєш всі нападки достойно. Адже ти – жінка з істинно королівським ім’ям Карла, Карла Бруні–Саркозі.

Карла Бруні–Саркозі

Про благодійну діяльність колишньої першої леді Франції відомо не так багато. Не тому, що її було мало. Тому що потреби щоразу висвітлювати кожну доброчинну справу у Карли ніколи не було. Їй не хотілось усіляко заявляти про себе:

«Любіть мене: я достойна цього».

Ще в 1990-х вона встигла підкорити світову модельну індустрію, прикрасити собою всі культові глянці від Voque до Vanity Fair, на довгі роки стати обличчям fashion-монстрів, як-от: Dior, Prada, Chanel та Givenchy. Потім переключитися на співи та акторську майстерність, випустити три успішні альбоми, завоювати титул «Найкращої співачки року» у 2004, знятися у 17 кінострічках і, маючи широкий вибір кавалерів (серед них були і Мік Джаґґер, і Кевін Костнер), закохатися та вийти заміж за чинного президента Франції.

Карла Бруні-Саркозі і Ніколя Саркозі

Вже в статусі першої леді Карла буде робити максимум того, що вимагає етикет та усталені французькі традиції, але ніколи не показово, не награно, не через силу. Свою роль першої леді Французької республіки вона відігравала на відмінно, проте завжди наголошувала, що політика її не цікавить, у справи президента вона не втручається, затьмарювати чи то навіть неправильно підсвічувати його не прагне. Проте свій благодійний фонд Карла таки заснувала. Він займався розвитком освіти та культури в різних країнах світу і зробив освіту більш реальною та доступною для малозабезпечених прошарків населення. Проте charity-діяльність була в її житті задовго до високого статусу. Ексмодель давно є членкинею PETA та виступає проти використання натурального хутра в сфері моди. У 2008 році мадам Саркозі стала послом із питань захисту дітей та матерів від ВІЛ-інфекцій.

Та найкраще Карлі вдається поєднувати благодійну діяльність з її, так би мовити, основним фахом та душевним покликанням — творчістю. Так, усі гонорари за останній альбом пані Саркозі віддала благодійним організаціям Born HIV Free, Фонд Нельсона Мандели та французькій асоціації AIDES. 2014-го вона очолила французький варіант благодійного проєкту Band Aid. У його межах Карла записала сингл, гроші від виручки якого пішли на боротьбу з лихоманкою Ебола в Африці.

«Благодійність збагачує вашу особистість: ті, хто працюють у цій галузі добровільно, чудово знають, те, що ви даєте іншим, залишається у вас назавжди».

І це, мабуть, головний урок благодійності, який можна отримати від французької співочої красуні та філантропки. А ще мадам Саркозі є однією з тих знаменитостей, які висловили свою солідарність і підтримку України. За що їй окрема дяка.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: