100-річчя ювелірного бренду Damiani
Ірина Омельченко — ювелірна експертка, стилістка і гемологиня, сертифікована інститутом HRD Antwerp (Бельгія), SSEF та Gubelin (Швейцарія).

Нещодавно один із найвидатніших та найбільш відомих ювелірних домів Італії — Damiani — яскраво відсвяткував своє 100-річчя. Родина Даміані влаштувала урочисту гала-вечерю у міланському театрі «Альсіоне». Серед почесних гостей вечора були голлівудська акторка Джессіка Честейн, італійська діва Софі Лорен та інші відомі поціновувачі прикрас ювелірного дому. Крім того, у самому серці Мілану в знаменитому комплексі музеїв Gallerie d’Italia ювелірний дім представив унікальну виставку дорогоцінних шедеврів 100 × 100 Italiani. Для мене була особлива честь стати єдиним гостем з України на церемонії грандіозного святкування, яке по праву стало значущою міжнародною подією.

Отже, особливо яскравою подією цієї весни для всього ювелірного світу стала гала-вечеря на честь святкування 100-річчя ювелірного дому Damiani в міланському театрі «Альсіоне».

Це був закритий ексклюзивний вечір неймовірних масштабів, отримати запрошення на який було практично неможливо.

Неперевершений розмах у всьому — від декору із живих квітів та бездоганної організації вечора до рівня знаменитих гостей, серед яких були відомі кінодіви та оскароносні зірки.

Без перебільшень, це була грандіозна подія, гості якої отримали неймовірні емоції та відчуття єднання з усім світом.

Адже всі ми, гості із різних куточків планети, стали частиною чогось дійсно величного та прекрасного, святкуючи 100-річчя компанії за одним столом із родиною Damiani — власниками ювелірного дому та нащадками його засновників у третьому та четвертому поколіннях.

Незабутньою кульмінацією вечора став багатоярусний вишуканий святковий торт, який урочисто розрізала родина Даміані разом із зірковими гостями.

А жива музика та голос Маттео Бочеллі (сина відомого на увесь світ Андреа Бочеллі) зробили вечір емоційним та дійсно надихаючим.

Історія сімейних цінностей та пристрасті до ювелірного мистецтва

Історія ювелірного дому Damiani — це історія італійського роду, чиї сімейні традиції тісно переплетені з любов’ю до ювелірного мистецтва. Протягом вже трьох поколінь родина засновників створює неповторні, унікальні прикраси, що вражають геніальністю ідей та бездоганною майстерністю виконання.

«З самого дитинства, задовго до початку роботи в компанії, ми були свідками обробки діамантів і дорогоцінного каміння та долучалися до таїнств створення ювелірних шедеврів, навчаючись любити професію та її секрети. Традиції, що втілюються у всіх наших коштовностях, — це унікальна спадщина, сповнена любов’ю та увагою до найдрібніших деталей, якою ми пишаємося і яку хотіли б передати нашим дітям. У цьому філософія, що дає життя нашим творінням, які досі створюються в Італії вручну», — розповідає один зі спадкоємців дому Damiani Гвідо Даміані.

Батьківщиною компанії Damiani, заснованої Енріко Даміані далекому 1924 року, є місто Валенса, розташоване в самому серці ювелірного регіону Італії. Завдяки своєму таланту Енріко швидко став відомим майстром, до якого зверталися з індивідуальними замовленнями відомі династії тієї епохи.

Син засновника компанії — Даміано Даміані — згодом став ініціатором та автором технічних інновацій і нових рішень у сфері дизайну, що здійснили справжню революцію у ювелірному мистецтві та прославили імʼя Damiani на увесь світ.

Спадкоємці родини Даміані (онуки засновника) змогли зберегти високу якість дизайну і майстерність ручної роботи прикрас, які й досі виготовляють винятково на фабриці у Валенсі. Сьогодні Гвідо Даміані є президентом компанії, а Сільвія і Джорджіо — віцепрезидентами.

Грандіозна виставка Damiani «100 × 100 Italiani»

Спеціально до 100-річчя історії компанії Damiani була створена виставка прикрас ювелірного дому 100 × 100 Italiani, що проходила у залі Sala delle Colonne у знаменитому комплексі музеїв Gallerie d’Italia, розташованому на площі Piazza della Scala. Зібрання музею включають витвори італійського живопису та архітектури XIX–XX століть. І саме серед видатних шедеврів мистецтва ювелірний дім Damiani представив свою унікальну коштовну колекцію, адже, без сумнівів, це неоціненна спадщина для всієї італійської культури.

Сто неймовірних витворів ювелірного мистецтва, виготовлених спеціально до ювілею із винятковою майстерністю найкращих ювелірів-ремісників, — це коштовні шедеври, що будуть передаватися із покоління у покоління.

Вони поєднують у собі унікальність дизайнерської думки, стиль, неперевершену майстерність та найкращі коштовні камені, що назавжди збережуть свою цінність. І саме це відрізняє їх від must have прикрас, що сьогодні нав’язані маркетингом конгломератів.

Кожен представлений шедевр — це унікальна частина історії Damiani, що побудована на традиціях і постійному прагненні до досконалості та варта особливої уваги.

Так, наприклад, кольє Eternal Blue, що стало головним героєм колекції Mimosa, прикрашає величний центральний сапфір насиченого кольору Royal Blue та вагою 100,19 карата в оточенні білих діамантів.

Це одна із найдорожчих прикрас виставки і, до речі, саме вона прикрасила декольте кінодіви Джессіки Честейн під час урочистої гала-вечері.

Ще один шедевр, який привернув мою увагу, — кольє Desert Garden із колекції Margherita, прикрашене магнетичним, надзвичайним, фантазійним коричнево-жовтим діамантом огранювання «груша» та вагою понад 20 каратів на тлі квіткових мотивів, втілених зі смарагдів, жовтих та білих діамантів.

Нікого не залишило байдужим і кольє Damiani Green Treasure of Muzo — шедевр, в якому витончений дизайн та ювелірна майстерність поєднуються із виключною цінністю дарів природи.

Дорогоцінне кольє з білого золота та діамантів огранювання emerald і «круг» прикрашає дивовижний кулон — справжній скарб природи, колумбійський смарагд Muzo вагою майже 64 карати, насичений зелений колір якого зачаровує, випромінює велич та несе беззаперечну цінність, що непідвладна часу…

Виставка «100 × 100 Italiani» стала значущою подією в житті Мілана та Італії в цілому, яка виражає прагнення ювелірного дому Damiani назавжди зберегти та продовжити творчий шлях у створенні неперевершених витворів ювелірного мистецтва.

Спершу колекція була презентована в Мілані для партнерів та клієнтів дому, а згодом — відкрита для публіки. Так, ювелірний дім вирішив встановити глибший зв’язок з мешканцями та гостями Мілану, щоб вони мали змогу поринути у світ високої естетики, майстерності, багатої історії та самовідданості ювелірній справі.

Під час виставки клієнти та колекціонери мали змогу зарезервувати ту чи іншу прикрасу, яка їм сподобалась. А ось придбати коштовності неможливо доти, доки колекція не облетить увесь світ, оскільки кожен дорогоцінний експонат виставки є єдиним у своєму роді і ніколи не буде повторюватись. Це дозволить коштовностям колекції не тільки зберегти свою цінність назавжди, але й збільшити її з роками. Наразі проходить другий етап виставки Damiani 100 × 100 Italiani в Сеулі в NOUDIT Ikseo — одному із найстаріших та водночас наймодніших районів столиці прогресивної Південної Кореї.

Безперечно, коштовні камені завжди виражають велич роду, культуру і статус своїх власників. Саме тому колекція до 100-річчя ювелірного дому Damiani була створена майстрами із використанням великих дорогоцінних каменів найвищої якості, які несуть цінність та красу поза часом. Тож збираючи свою ювелірну колекцію, завжди віддавайте перевагу саме таким прикрасам, які ви із гордістю зможете передати у спадок наступним поколінням вашої родини як виняткову цінність та фамільну реліквію.

Для мене стало особливою честю розділити радість святкування 100-річчя ювелірного дому Damiani разом із його власниками. Щиро дякую ювелірному дому Damiani за ексклюзивне запрошення, а також вибір нашої компанії як партнера і можливість представляти найкращі ювелірні прикраси бренду в мережі наших бутиків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: