Метаболічний магніт: що це і як пов’язано зі здоров’ям та схудненням
Софія Рожко, дипломована нутріціологиня ірландського Institute of Health Sciences та засновниця школи усвідомленого харчування theBODY school, про взаємозв'язок усіх реакцій в організмі.

Софія Рожко

Софія Рожко, дипломована нутріціологиня ірландського Institute of Health Sciences та засновниця школи правильного та усвідомленого харчування theBODY school розповіла про комплесний підхід до лікування кожної проблеми в організмі.

Метаболічний магніт — термін, який я вигадала сама (сміється), і моє пояснення процесам, що відбуваються в організмі.

Що таке метаболічний магніт та як це працює?

Це ситуація, при якій одне порушення в організмі за певним каскадом гормональних і фізіологічних реакцій тягне за собою інше порушення. Грубо кажучи, людина має гастрит, лікує пігулками, але харчування та спосіб життя не змінює.

У майбутньому цей гастрит може призвести до погіршення абсорбції деяких поживних речовин, а також — до зниження рівня вітаміну В12 або заліза тощо.

Ці проблеми своєю чергою спричиняють дефіцитарний стан в організмі. Дефіцитарний стан означає, що організму не вистачає якогось критичного елемента для повноцінної роботи, а це впливає на наше самопочуття та харчовий вибір. Наприклад, ми починаємо більше їсти, підвищується жирова маса, яка викликає інші проблеми, наприклад, діабет. Це дуже грубе порівняння, але воно передає загальну суть популярних порушень.

Відповідно, коли є одне порушення, з яким ми не працюємо, або не працюємо комплексно — тобто не лише лікуємо, а й змінюємо харчування, а також спосіб життя (психоемоційний фактор) — одна проблема тягне за собою іншу. Це метаболічний магніт.

Часто, коли людина має проблему зі здоров’ям чи зайву вагу, я завжди ставлю собі запитання: «Що було перше?» Якесь захворювання, яке призвело до надмірної ваги, чи надмірна вага зумовила до проблем зі здоров’ям? І, насправді, відповідь може бути і такою, і такою.

На що важливо звертати увагу?

Якщо потрібно вирішити якусь проблему зі здоров’ям, або проблему з вагою, на це не можна впливати точково. Для її вирішення варто змінювати харчування, спосіб життя, фізичну активність. Навіть на прикладі гастриту. Людина думає, що досить його просто пролікувати і жити, як завжди. А ось і ні. Лікування без зміни способу життя даватиме дуже короткочасний результат і проблема повертатиметься.

Тому, щоб бути здоровим, треба оцінювати своє тіло як комплексний механізм:

  • дбати про своє харчування: споживати достатню кількість овочів, максимально виключати рафіновані продукти та продукти з високим вмістом цукру та жиру;
  • займатися спортом;
  • повноцінно спати;
  • використовувати ті методики антистрес, які працюють для людини (наприклад, медитація).

І лише тоді в нас вийде «лагодити» організм не по органах, а як цілісну систему. А наш організм працює саме так.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: