Незмінно століття за століттям розкіш у справжньому розумінні — це привілей обраних, це вибір володіти винятковим. Таким, що не втратить свою актуальність, а навпаки збереже цінність назавжди і стане спадщиною поколінь. У цьому щирому прагненні володіти найкращим розкривається стиль життя заможних людей, які не бажають жити напоказ, а віддають перевагу справжнім вічним цінностям.
Саме такою абсолютною розкішшю в абсолютній мірі завжди були, є і будуть великі дорогоцінні камені високих характеристик. Створені завдяки досконалій майстерності природи і людини (огранювачів, полірувальників тощо). Вони є найціннішим матеріальним благом на планеті, незважаючи на обставини, кризи, тренди чи вподобання. І так само як у питаннях купівлі нерухомості, цінних паперів, у випадку з вибором дорогоцінного каменя головною умовою успішної покупки є супровід угоди професіоналом, який володіє знаннями та досвідом роботи на ринку.
Так, у всі часи та в усьому світі заможні сім’ї, сім’ї монархів та інших аристократів зверталися до ювелірів, органювачів, гемологів, які працювали при дворі. Це були професіонали, які не тільки створювали унікальний дизайн і втілювали ідею в життя, але й обирали найкращі та найрідкісніші коштовні камені для створення цих прикрас.
Такі дорогоцінні шедеври підносили в подарунок до значних подій у сім’ї, ставали справжнім скарбом приватної фамільної колекції, а потім передавалися із покоління в покоління як велику спадщину, що зберігала історію цілого роду.
Це була людина, якій довіряли і до якої завжди могли звернутися. Як сімейний лікар або адвокат, ювелір знав відповіді на всі питання, знав про вподобання та потреби членів сім’ї. Він знав, якими каменями та прикрасами сім’я володіє і про які мріє, а тому завжди мав можливість допомогти, наприклад, чоловікові приємно здивувати дружину чи доньок, які бажали отримати у подарунок до свята дорогоцінну прикрасу.
В усі часи сім’ї, які шанували традиції та мистецтво, несли високу культуру та виховували в ній своїх дітей з покоління в покоління, обирали не гучне декларування «цінника» в одязі чи прикрасах, а справжні цінності та вміння подавати розкіш благородно, лагідно, з гідністю та повагою.
Століттями складалося так, що володіння дорогоцінним каменем без зайвих слів виражало статус та походження сім’ї. Це завжди була розкіш для обраних. І йдеться не про матеріальні можливості та зарозумілий підхід ділити людей на соціальні групи. Все набагато глибше… Адже мова про культуру та інтелект, про вміння вибирати найкраще з можливого, щоб наступні покоління володіли скарбами, які ви обираєте сьогодні.
Нещодавно весь світ був свідком коронації нового монарха Великої Британії, що відбулася вперше за 70 років. Голова Карла III була увінчана знаменитою короною святого Едуарда. Важко уявити, що цю корону створили в далекому 1661-му і прикрасили 444 дорогоцінними каменями.
На голову дружини короля, Камілли, одягли корону, створену в 1911-му для коронації королеви Марії і короля Георга V. А на шиї королеви сяяло культове коронаційне кольє, створене в 1858-му для королеви Вікторії. Усі ці прикраси є справжнім надбанням Британської монархії та неймовірним скарбом, який збереже свою велич та цінність назавжди. Адже монархи приходять і йдуть, покоління змінюються, але історія цілої династії, написана мовою коштовностей, залишається. І вона збережена саме в золоті і сяйві дорогоцінних каменів.
Пам’ятайте, що такі прикраси створюють не для того, щоб жити напоказ, а щоб володіти скарбом, який потім ви зможете передати у спадок. Згадайте прикраси з колекції королеви Єлизавети II: тіара Георга IV, тіара дівчат Великої Британії та Північної Ірландії, Тіара «Вузлики кохання», а також неймовірні кольє, сережки, каблучки.
Або обручка принцеси Діани, яка сьогодні належить герцогині Кейт Міддлтон. Нікому в цьому випадку не цікавий бренд, але весь світ точно знає, що ця каблучка із сапфіром овальної огранки в оточенні діамантів.
Ось чому, якщо ви дійсно хочете володіти винятковими коштовностями та інвестувати фінанси в дорогоцінні камені, важливо мати гемолога, до якого ви і ваша сім’я завжди зможете звернутися. Окрім того, він завжди буде готовий проконсультувати вас, якщо захочете продати свій дорогоцінний камінь або навпаки доповнити ювелірну колекцію неповторним коштовним скарбом.
читайте також
Вічні цінності: інвестиції, які зберігають...
І сьогодні я маю можливість не тільки запропонувати своїм клієнтам найкращі дорогоцінні камені з усіх можливих на міжнародному ринку — від класичних діамантів до рідкісних турмалінів Параїба. А й супроводжую процес створення коштовного виробу на замовлення — від розробки індивідуального дизайну італійськими майстрами та обговорення найдрібніших деталей до втілення унікальної ідеї в ювелірну прикрасу, яка стане вашою сімейною реліквією і передаватиметься від батьків дітям століттями.
Обирайте найкраще без компромісів — унікальні коштовності, які варті бути вашою сімейною спадщиною. Адже саме так ви створюєте щось особливе, чим пишатиметеся сьогодні, завтра, завжди. І колись ці прикраси триматимуть у руках ваші правнуки, розповідаючи історію вашого життя, адже саме коштовності непідвладні часу і зберігають такий міцний і безцінний зв’язок поколінь.
Ірина Омельченко — ювелірна експертка, стилістка і гемологиня, сертифікована інститутом HRD Antwerp (Бельгія), SSEF та Gubelin (Швейцарія).
Професійний досвід та навчання
Gemstone Identification
(HRD Antwerp)
Certified Diamond Grader
(HRD Antwerp, July 8, 2011)
Advanced Training Certificate:
Ruby, Sapphire, Emerald
(SSEF, Basel, November 18, 2013)
HRD Graduate Gemmologist
(HRD Antwerp, October 30, 2015)
Sorting of Polished Diamonds-Small
Goods (HRD Antwerp, October 21, 2016)
Contemporary Diamond Jewellery
Design Advanced Course
(HRD Antwerp, November 16, 2018)
Advanced Coloured Stone Course
(SSEF, Basel, July, 5, 2019)
Coloured Gem Professional – Level 1
(Gubelin, Luzern, September, 17, 2020)
Coloured Gem Professional – Level 2
(Gubelin, Luzern, September, 20, 2020)
Coloured Gem Professional – Level 3
(Gubelin, Luzern, June, 25, 2021)
ATC Gems & Jewellery
(SSEF, Basel, October, 15, 2022)
Воркшопи & практика
Workshop: Fancy Coloured Diamonds,
Diamond Treatments & Synthetic Diamonds
(HRD Antwerp, September 27, 2013)
Workshop: Fancy Coloured Diamonds,
Diamond Treatments & Synthetic Diamonds
(HRD Antwerp, May 23, 2017)
Workshop: Ruby, Sapphire and Emerald
(HRD Antwerp, January 13, 2017)
Diamond Grading practice week
(HRD Antwerp, August, 2, 2019)
Gubelin Academy Practice Days
(Gubelin, Luzern, April, 26, 2022)
Synthetic Diamonds & Fancy Coloured
Diamonds workshop
(HRD Antwerp, April, 25, 2023)
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: