Підкорюємо світ! Підсумки воєнного Ukrainian Fashion Week 2022
9 тижнів моди та 43 українські бренди.

Презентація програми ювілейного 25-го року Ukrainian Fashion Week, 31.01.2022

Найскладніший і найтрагічніший сезон UFW International Season SS23 завершено. 2022-ий — це рік 25-річчя Ukrainian Fashion Week. Він мав стати роком святкування сучасної моди в Україні як невіддільної частини самобутньої та процвітаючої культури, але 24 лютого змінило життя кожного українця.

Показ BOBKOVA SS’23 у Берліні

Команда UFW запустила ініціативу Support Ukrainian Fashion та звернулася до Тижнів моди в Європі та США з проханням підтримати українських дизайнерів та UFW. Представляючи нові колекції на світових подіумах, українські дизайнери змогли зберегти свої команди, компанії, бізнеси і не втратити сезон SS23.

Ірина Данилевська

співзасновниця та CEO Ukrainian Fashion Week

«Українські дизайнери знайшли в собі сили під час війни створювати нові колекції, щоб розповісти всьому світові про українську стійкість і мужність, а також показати українську національну ідентичність через моду. Ми глибоко вдячні нашим колегам з Європи та США: Malta Fashion Week, Copenhagen Fashion Week, Budapest Central European Fashion Week, Berlin Fashion Week, Transilvania Fashion Festival, Vienna Fashion Week, MBFWMadrid, Brussels Fashion Week та Vegan Fashion Week (Лос-Анджелес), які підтримали нас.

У цей складний для України та всього світу час мода — це не лише різноманітність, інклюзивність, сталість та свобода. Мода демонструє солідарність».

Показ BOBKOVA SS’23 у Берліні на Mercedes-Benz Fashion Week

9 тижнів моди та 43 українські бренди

Дев’ять тижнів моди підтримали ініціативу Support Ukrainian Fashion від UFW та представили колекції дизайнерів України в межах показів та в digital-форматах. Це надало можливість 43 українським брендам, 37 ​​відомим і 6 новим, представити свої колекції та зберегти сезон SS23.

Budapest Central European Fashion Week

Malta Fashion Week 

UFW International Season SS23 розпочався із показу NADYA DZYAK на Malta Fashion Week. Культове плісе бренду, використане в цій колекції, виготовило підприємство у місті Харкові, яке зараз постійно перебуває під обстрілами.

NADYA DZYAK

Copenhagen Fashion Week

У межах офіційного розкладу подій і презентацій Copenhagen Fashion Week представив fashion-фільм українського бренду the COAT by Katya Silchenko. Локація зйомки — Музей у Пирогові — скарб народної архітектури та побуту України під відкритим небом з усіма історико-етнографічними регіонами країни.

Тhe COAT by Katya Silchenko

Budapest Central European Fashion Week 

На Budapest Central European Fashion Week дев’ять українських дизайнерів представили свої колекції. Бренди GUDU і DARJA DONEZZ представили колекції SS23 в межах індивідуальних показів, а STARCHAK, KIR KHARTLEY, SIDLETSKIY, LISABO і YADVIGA NETYKSHA — капсульні колекції в межах Ukrainian Collective Show, POUSTOVIT та AISENBERG DENIM в шоу-румі. Хоча це не перша співпраця між BCEFW та UFW, цього сезону партнерство було найбільшим.

GUDU

DARJA DONEZZ

Mercedes-Benz Fashion Week Berlin 

Показ українського бренду BOBKOVA став першим в офіційному розкладі Mercedes-Benz Fashion Week Berlin. Бренд представив колекцію, натхненну квітучими каштанами на Хрещатику. Дизайнерка Христина Бобкова присвятила палітру кольорів колекції квітковому символу Києва.

BOBKOVA

Berlin Fashion Week 

На Neo.Fashion, унікальній платформі для просування молодих талантів у межах Berlin Fashion Week, взяли участь шість фіналістів Усеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів «Погляд у майбутнє».

Колекція Genderless Лілії Олійник

Колекція Timeless silhouette Наталії Довганич

 

Transilvania Fashion Festival 

На Transilvania Fashion Festival відбулися покази молодих українських дизайнерів APSARA, DIMA MAKEEV, PANOVE та SHEEZEN під час зустрічі представників European Fashion Council на честь 15-річчя організації.

APSARA

Vienna Fashion Week 

Український бренд VOROZHBYT&ZEMSKOVA представив колекцію SS23 на Vienna Fashion Week. Колекцію створили в умовах війни в Києві. Частина виробництва відомого українського бренду й досі зайнята виготовленням одягу для захисників України.

Vorozhbyt&Zemskova

Mercedes-Benz Fashion Week Madrid

Mercedes-Benz Fashion Week Madrid також приєднався до ініціативи Support Ukrainian Fashion та представив fashion-фільми та digital-покази українських дизайнерів DZHUS, DOMANOF, FROLOV, GUDU, LITKOVSKA, the COAT by Katya Silchenko, NADYA DZYAK, OVERALL, ENNO, UFEG та PUSHKA School на офіційному сайті Тижня.

FROLOV

Brussels Fashion Week 

На Brussels Fashion Week 11 дизайнерів представили колекції SS23: GASANOVA, JULIYA KROS, DZHUS, OVERALL, AISENBERG, FINCH, SAYYA, GURANDA, UBERLOVE, CHUPRINA та SVITLO. Участь 11 дизайнерів з України відбулася за підтримки ЄБРР та Швейцарії в межах фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР.

DZHUS

FINCH

Vegan Fashion Week 

Фінальною подією UFW International Season SS23 став унікальний показ українських sustainable-брендів на Vegan Fashion Week. Одинадцять українських дизайнерів, серед яких CHERESHNIVSKA, DZHUS, HOUSE MARTIN, GOROHOVA, OCHIS, OVERSIZED, ROUSSIN, SHEEZEN, PALINGENESY, DEVOHOME та REVICLO, взяли участь у спільному показі під час VFW у Лос-Анджелесі, який відбувся під гаслом «Співчуття» та засвідчив безпрецедентну підтримку українських дизайнерів.

На жаль, війна в Україні триває і це ставить під питання традиційне проведення Ukrainian Fashion Week на початку лютого в Києві. Зараз команда UFW працює над форматом наступного сезону і сподівається на продовження міжнародної підтримки.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: