«Я ні про що не жалкую!»: відверті мемуари Вуді Аллена про зв’язок з прийомною донькою
Та інші скелети в шафі, які призвели до бойкотування режисера в кінематографічній спільноті.
В

чора незалежне видавництво Arcade Publishing представило відверті й злободенні мемуари Вуді Аленна. Ані рух #MeToo, ані тиск з боку суспільства не зламали волю видатного режисера й не завадили йому розповісти власну історію. Нагадаємо, що через звинувачення режисера в домаганнях до власної доньки Ділан, чотириразовий володар премії «Оскар» майже два роки тому взяв непередбачену паузу в своїй кар’єрі, призупинив свій робочий графік і зайнявся написанням книги.

Вуді Аллен з донькою Ділан Ферроу

Як заявила редакторка Джанетта Сівер, це було єдине вірне рішення: «Важливо опублікувати голос шановного письменника і режисера, а не кланятися політично коректному тиску сучасного світу. Ми підтримуємо Вуді та віримо у його право відстоювати свободу слова. 

Книга являє собою відвертий звіт митця про його життя, починаючи з дитинства в Брукліні і закінчуючи видатною кар’єрою, особлива увага відведена відносинам режисера з родиною».

Изображение: мемуары Вуди Аллена

Поки син режисера, журналіст Ронан Ферроу, очолює «інформаційну війну» проти батька, а прийомна донька Ділан Ферроу продовжує звинувачувати батька в сексуальній жорстокості, сам Аллен заперечує все. Звинувачення він називає наклепом, характеизує себе як токсичну людину та пише про безмежну любов до своєї іншої прийомної доньки — Сун-і Превен, яка згодом стала його дружиною і є головною натхненницею мемуарів. До речі, саме їй він їх і присвятив.

Вуді та Сун-і Превен

«На перших етапах наших стосунків, коли панували бажання та пристрасть… ми не могли не тримати за руку одне одного. Увесь час були поряд», — відверто пише Вуді. 84-річний митець згадав і той день, коли тоді ще його законна дружина Міа Ферроу знайшла еротичні фотографії їхньої спільної двадцятирічної дочки в квартирі Аллена. «Звичайно, я розумію шок Мії, її гнів, її лють, це була правильна реакція. Але я б нічого не змінив».


«Міа ніколи не була для мене справжньою матір’ю — доброю і чуйною! Я не можу згадати в наших відносинах нічого гарного. Як вона нервово навчала мене, била, якщо я була неслухняною, і як критикувала мої помилки. Коли ми почали зустрічатися з Вуді й вона про все дізналася в 1991 році, новина просто нажахала її! Вона відразу ж відштовхнула мене. А зараз намагається помститися нам!» — розповіла зі свого боку Сун-і.

У книзі Аллен також зауважив, що не жалкує ні про що. Режисер запевняє, що жодного разу не пошкодував, що все склалося саме так. Розповів Вуді й про своє ставлення до критики та публічних заяв відомих голлівудських зірок, зокрема, Коліна Ферта, Еллен Пейдж і Грети Гервіг, які відмовилися працювати із режисером. «Зізнаюся, що я припускав отримати трохи більше підтримки з боку однолітків, нічого гучного, можливо, кілька організованих акцій протесту, можливо, деякі розгнівані рецензії.

Зрештою, я був хорошим членом творчої спільноти і був упевнений, що моє гірке положення не залишить байдужими моїх побратимів за профспілкою і колег-художників».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: