Три покоління краси: Леся Матвєєва — про те, як любити себе в будь-якому віці

Леся Матвєєва, практичний психолог та колумніст, познайомила JS із мамою Оленою й донькою Ангеліною та поділилася думками щодо ейджизму та прийняття себе. Говоримо про важливе в Міжнародний жіночий день.


Скільки себе пам’ятаю, жінки завжди прагнули втекти від свого віку. Дівчатка поспішали подорослішати, дівчата боялися постаріти, дорослі жінки відчували себе неповноцінними й молодилися. Але найнеприємніше в ситуації, що склалася, — жінки самі закручують гайки цього тренду. Вони одержимі ідеєю «вічної молодості». Та висміюють тих, хто вибивається з загальної зацикленості на своїй зовнішності.

Якщо ви проти «заколювання» зморшок ботоксом, небайдужі жінки з вашого оточення неодмінно нагадають вам: «Пора вже» та «Некрасиво зморшками світити». Жінки — найжорстокіші критики інших жінок. Досвідченим оком вони помітять зарослу кутикулу, не підфарбовані корені, проблемну шкіру, зайву вагу та інші погрішності. А якщо раптом від вас піде чоловік, почнуть шукати причину у вашій віковій позначці та недостатній доглянутості.

В Україні царює образ ідеальної жінки, яка виглядає молодо (не старше 30!), підтягнуто та зухвало-сексуально (попа-горіх, великі груди та плаский живіт), з ідеально-недбалим манікюром, укладкою, макіяжем (щоби не запідозрили, що ви занадто намагаєтеся). Пригадується серіал «Неймовірна місіс Мейзел», у якому головна героїня щоранку встає на годину раніше, щоб зробити натуральний макіяж, зняти бігуді та «прокинутися» поруч із чоловіком свіжою та красивою. Дії фільму відбуваються у 60-ті роки, проте зараз так нічого й не змінилося. Нарощені вії, підколоті губи, вилиці, лоб та «заморожене» молоде обличчя, аби ніхто не помітив, що вам уже не 25 (і навіть не 35) років.

„Жінки починають приховувати свій вік ледве не в 18. “

Багато з них уже тоді сумують за своєю свіжістю в 16. Але, на жаль, ніхто не згадує, що в 16 шкіра була проблемною, як і низку інших проблем того віку. Прикро, що жінки ні в якому віці не можуть відчувати себе добре. Тому що завжди можна бути гарнішою й молодшою. А якщо ви занадто молоді, то хочеться стати трохи дорослішими, щоб вас почали сприймати як конкурентоспроможну жінку.

До речі, конкуренція — особливість жіночої взаємодії. Звичка вести себе як у шоу «Холостяк», хоча ви вже давно в стосунках, змушує жінок йти на тортури красою. Антицелюлітні масажі, ін’єкції молодості, підтяжки, виснажливі дієти, — усе, щоб коханий раптом не захотів молодшу, підтягнутішу, свіжішу. Адже навколо одні хижачки, які тільки й чекають, коли ви постарієте та поступитеся місцем головної левиці в прайді. У такому порядку речей, звісно ж, не існує жіночої дружби, а старість (навіть якщо вам усього 40) — це вирок.

„Жінки самі спрощують себе до привабливої оболонки та сексуального об'єкта. “

„Якщо весь час переживати та приховувати свій вік, не залишиться внутрішнього ресурсу на самореалізацію та особистісний ріст. “

Кожен віковий період — це нова епоха зі своїм світоглядом, цінностями та пристрастю. Адже змінюється не лише наше тіло, але й якість життя. З кожним пройденим етапом ми стаємо більш досвідченими, впевненішими в собі, мудрішими, ніби проживаючи нове життя. Так, наприклад, моя мама в зрілому віці вирішила вивчати психоаналіз. Зараз вона дипломований психоаналітик, у неї починається новий виток професійної реалізації.

„Бути дівчинкою, дівчиною, жінкою — це щастя. “

Кожній із нас пощастило. Пощастило бути невинною й життєрадісною, спокусливою, привабливою та незабутньою, а потім розквітнути в материнстві, зрілості та знанні своїх сильних сторін. У кожному віковому періоді добре по-різному. Чіпляючись за певний вік або намагаючись подорослішати, щоби отримати бажаний статус, ми втрачаємо можливості сьогодення. Молодість дарує нам величезну кількість можливостей. У цей період ми знаходимо впевненість у собі, відкриваємо межі своєї сексуальності, жіночності та привабливості. Для жінки це розквіт усіх закладених у ній потенціалів та розкриття внутрішньої сили. Ми вчимося бути партнерами з чоловіками, насолоджуємося материнством і творчістю. Ставимо амбітні цілі та впевнено рухаємося до них. Створюємо вагомі проекти, які допомагають реалізувати те, що важливо для нас.

„Зрілість — це період, коли можна насолоджуватися собою. “


Photo: Катя Ніколайчук 

Style: Таня Лікаренко

MUA: Ляна Яригіна

Hair: MakeUpMe Academy

Producer: Ліза Пульвас

 

Адреси бутиків:

Passage 15, Хрещатик, 15

Helen Marlen Mandarin, Басейна, 6


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: