Три покоління краси: Леся Матвєєва — про те, як любити себе в будь-якому віці

Леся Матвєєва, практичний психолог та колумніст, познайомила JS із мамою Оленою й донькою Ангеліною та поділилася думками щодо ейджизму та прийняття себе. Говоримо про важливе в Міжнародний жіночий день.


Скільки себе пам’ятаю, жінки завжди прагнули втекти від свого віку. Дівчатка поспішали подорослішати, дівчата боялися постаріти, дорослі жінки відчували себе неповноцінними й молодилися. Але найнеприємніше в ситуації, що склалася, — жінки самі закручують гайки цього тренду. Вони одержимі ідеєю «вічної молодості». Та висміюють тих, хто вибивається з загальної зацикленості на своїй зовнішності.

Якщо ви проти «заколювання» зморшок ботоксом, небайдужі жінки з вашого оточення неодмінно нагадають вам: «Пора вже» та «Некрасиво зморшками світити». Жінки — найжорстокіші критики інших жінок. Досвідченим оком вони помітять зарослу кутикулу, не підфарбовані корені, проблемну шкіру, зайву вагу та інші погрішності. А якщо раптом від вас піде чоловік, почнуть шукати причину у вашій віковій позначці та недостатній доглянутості.

В Україні царює образ ідеальної жінки, яка виглядає молодо (не старше 30!), підтягнуто та зухвало-сексуально (попа-горіх, великі груди та плаский живіт), з ідеально-недбалим манікюром, укладкою, макіяжем (щоби не запідозрили, що ви занадто намагаєтеся). Пригадується серіал «Неймовірна місіс Мейзел», у якому головна героїня щоранку встає на годину раніше, щоб зробити натуральний макіяж, зняти бігуді та «прокинутися» поруч із чоловіком свіжою та красивою. Дії фільму відбуваються у 60-ті роки, проте зараз так нічого й не змінилося. Нарощені вії, підколоті губи, вилиці, лоб та «заморожене» молоде обличчя, аби ніхто не помітив, що вам уже не 25 (і навіть не 35) років.

„ Жінки починають приховувати свій вік ледве не в 18. “

Багато з них уже тоді сумують за своєю свіжістю в 16. Але, на жаль, ніхто не згадує, що в 16 шкіра була проблемною, як і низку інших проблем того віку. Прикро, що жінки ні в якому віці не можуть відчувати себе добре. Тому що завжди можна бути гарнішою й молодшою. А якщо ви занадто молоді, то хочеться стати трохи дорослішими, щоб вас почали сприймати як конкурентоспроможну жінку.

До речі, конкуренція — особливість жіночої взаємодії. Звичка вести себе як у шоу «Холостяк», хоча ви вже давно в стосунках, змушує жінок йти на тортури красою. Антицелюлітні масажі, ін’єкції молодості, підтяжки, виснажливі дієти, — усе, щоб коханий раптом не захотів молодшу, підтягнутішу, свіжішу. Адже навколо одні хижачки, які тільки й чекають, коли ви постарієте та поступитеся місцем головної левиці в прайді. У такому порядку речей, звісно ж, не існує жіночої дружби, а старість (навіть якщо вам усього 40) — це вирок.

„ Жінки самі спрощують себе до привабливої оболонки та сексуального об'єкта. “

„ Якщо весь час переживати та приховувати свій вік, не залишиться внутрішнього ресурсу на самореалізацію та особистісний ріст. “

Кожен віковий період — це нова епоха зі своїм світоглядом, цінностями та пристрастю. Адже змінюється не лише наше тіло, але й якість життя. З кожним пройденим етапом ми стаємо більш досвідченими, впевненішими в собі, мудрішими, ніби проживаючи нове життя. Так, наприклад, моя мама в зрілому віці вирішила вивчати психоаналіз. Зараз вона дипломований психоаналітик, у неї починається новий виток професійної реалізації.

„ Бути дівчинкою, дівчиною, жінкою — це щастя. “

Кожній із нас пощастило. Пощастило бути невинною й життєрадісною, спокусливою, привабливою та незабутньою, а потім розквітнути в материнстві, зрілості та знанні своїх сильних сторін. У кожному віковому періоді добре по-різному. Чіпляючись за певний вік або намагаючись подорослішати, щоби отримати бажаний статус, ми втрачаємо можливості сьогодення. Молодість дарує нам величезну кількість можливостей. У цей період ми знаходимо впевненість у собі, відкриваємо межі своєї сексуальності, жіночності та привабливості. Для жінки це розквіт усіх закладених у ній потенціалів та розкриття внутрішньої сили. Ми вчимося бути партнерами з чоловіками, насолоджуємося материнством і творчістю. Ставимо амбітні цілі та впевнено рухаємося до них. Створюємо вагомі проекти, які допомагають реалізувати те, що важливо для нас.

„ Зрілість — це період, коли можна насолоджуватися собою. “


Photo: Катя Ніколайчук 

Style: Таня Лікаренко

MUA: Ляна Яригіна

Hair: MakeUpMe Academy

Producer: Ліза Пульвас

 

Адреси бутиків:

Passage 15, Хрещатик, 15

Helen Marlen Mandarin, Басейна, 6


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: