Не вирок: чого категорично не треба робити, якщо ви з’їли зайвого
Софія Рожко, дипломований нутриціолог ірландського Institute of Health Sciences, про підступність детоксу та виснажливих тренувань.

Дипломований нутриціолог ірландського Institute of Health Sciences і засновниця школи правильного харчування theBODY school Софія Рожко розповідає про помилки, яких ми припускаємось, намагаючись мінімізувати наслідки переїдання. Та ділиться корисними рекомендаціями щодо того, як діяти, коли ви з’їли зайвого. 

У минулій статті я вже розповідала про те, чому ми переїдаємо і яку роль в цьому процесі відіграє стрес. Але усі ми люди, тож будьмо чесними — переїдаємо ми часто. Якщо для вас це норма, тоді треба серйозно переглянути свій раціон харчування: зменшити порції, наситити їжу овочами, відмовитися (принаймні на якийсь час) від висококалорійних і шкідливих продуктів (так-так, я про чіпси та інші снеки), а також зменшити кількість споживаного алкоголю.

Але якщо ви загалом нормально харчуєтесь і випадково переїли — не треба панікувати, пити ферменти або намагатися якось «очиститися».

Я дам вам декілька рекомендацій і розповім, чого категорично не можна робити, якщо ви з’їли зайвого.

Не влаштовуйте голодування чи розвантажувальні дні

 

Це особливо актуально для тих людей, які знаходяться в процесі зниження ваги. Іноді у них трапляються зриви, через що вони себе дуже винять і намагаються якось «розвантажитися».

Цього категорично не можна робити! Оскільки недоїдання — такий самий стрес для організму, як і переїдання.

Якщо ви різко переїли, а потім так само різко не доїли — це double-стрес.

У такому випадку організм довше знаходитиметься в стані так званого вагового плато. Найправильніше, що можна зробити в такій ситуації, — повернутися до свого звичайного режиму. Якщо переїдання було недовгим або компульсивним, організм може сприйняти це так, ніби йому «здалося», тому, повернувшись до звичайного режиму харчування, ви не помітите жодних змін ані на вагах, ані на вашій фігурі.

Скажіть рішуче «ні» детоксу на соках

 

Як на мене, детокс на соках — найнебезпечніший міф. Мало того, що він не призводить до зниження ваги, він ще й небезпечний для організму, оскільки перенасичує його глюкозою, тобто цукром. Найчастіше, коли ми переїдаємо, ми вживаємо багато вуглеводної та жирної їжі. Саме вуглеводи і жири відкладаються потім в жирову тканину.

Якщо навіть один день прожити на соках, організм отримає надлишок цукру з фруктів та «відкладе» його в жир.

Бонусом до цього всього буде те, що надлишок глюкози може відкладатися в організмі, а потім розподілятися в м’язах і печінці у вигляді такої речовини як глікоген. Найважливіше, що треба знати про глікоген, — одна його молекула притягує до себе чотири молекули води. Відповідно, ваша вага нікуди не піде. А на додаток до цього ви, ймовірно, отримаєте набряклість.

Не «карайте» себе спортом

 

Я не кажу про те, що не треба займатися спортом. Спортом займатися треба і важливо! Проте зазвичай після переїдання люди думають: «ось обмотаюся зараз харчовою плівкою і піду бігати», щоб спалити більше калорій. Не треба так знущатися з себе.

Найчастіше після такого «знущання» вже наступного дня ви ризикуєте знову зірватися, тому що саме так працює наша нервова система.

Повертайтеся у свій звичайний режим тренувань, займайтеся спортом в задоволення, але в жодному разі не задля покарання.

Не виснажуйте себе інтенсивнішими тренуваннями, не додавайте ваги або кількість тренувань на тиждень. Просто повертайтеся до звичного режиму: займайтеся вдома, якщо хочете; бігайте в такому ж режимі, як і бігали; пробуйте нові асани з йоги. Усе це буде набагато кориснішим, ніж влаштовувати собі так зване «розвантаження», «очищення» або детокс.

І пам’ятаєте, що будь-який подібний процес, як і детокс, завжди повинен проводитися під наглядом фахівця, який стежитиме за вашим станом здоров’я і зможе оперативно підказати, що робити, коли щось піде не так.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: